Primera Division ( Spain ) | |||
---|---|---|---|
14:00 | Cadiz CF - Mallorca | ||
16:15 | Granada - Osasuna | ||
18:30 | Villarreal - Rayo Vallecano | ||
21:00 | Real Betis - Sevilla |
Premier League ( England ) | |||
---|---|---|---|
15:00 | AFC Bournemouth - Brighton & Hove Albion FC | ||
Tottenham - Arsenal | |||
17:30 | Nottingham Forest - Manchester City |
Serie A ( Italy ) | |||
---|---|---|---|
12:30 | Inter - Torino | ||
15:00 | Bologna - Udinese | ||
18:00 | Atalanta - Empoli | ||
Napoli - Roma | |||
20:45 | Fiorentina - Sassuolo |
Ligue 1 ( France ) | |||
---|---|---|---|
13:00 | FC Metz - Lille OSC | ||
15:00 | Clermont Foot - Stade de Reims | ||
FC Lorient - Toulouse FC | |||
Racing Strasbourg - OGC Nice | |||
17:05 | FC Stade Rennes - Stade Brest | ||
19:00 | Olympique Lyonnais - AS Monaco | ||
21:00 | Olympique Marseille - RC Lens |
Bundesliga ( Germany ) | |||
---|---|---|---|
15:30 | Monchengladbach - FC Union Berlin | ||
17:30 | Mainz 05 - Koln | ||
19:30 | SV Darmstadt 98 - FC Heidenheim |
Eredivisie ( Netherlands ) | |||
---|---|---|---|
12:15 | NEC Nijmegen - AZ Alkmaar | ||
FC Zwolle - Heracles Almelo | |||
14:30 | Sparta Rotterdam - FC Volendam | ||
RKC Waalwijk - FC Utrecht | |||
16:45 | Vitesse Arnhem - Fortuna Sittard |
2nd Bundesliga ( Germany ) | |||
---|---|---|---|
13:30 | FC Magdeburg - Osnabruck | ||
Nuremberg - Karlsruher SC | |||
SV Wehen Wiesbaden - Greuther Furth |
Bundesliga ( Austria ) | |||
---|---|---|---|
14:30 | TSV Sparkasse Hartberg - SG SK Austria Klagenfurt | ||
LASK Linz - SK Rapid Wien | |||
17:00 | RB Salzburg - SK Sturm Graz |
Super Lig ( Turkey ) | |||
---|---|---|---|
15:00 | Alanyaspor - Istanbulspor AS | ||
Pendikspor - Kayserispor | |||
18:00 | Caykur Rizespor - MKE Ankaragücü | ||
Trabzonspor - Gaziantep |
Segunda Division ( Spain ) | |||
---|---|---|---|
14:00 | Sporting Gijon - Villarreal B | ||
16:15 | Real Oviedo - Tenerife CD | ||
Alcorcon AD - Eldense | |||
18:30 | Levante - FC Cartagena | ||
Real Valladolid - SD Huesca | |||
21:00 | Albacete Balompie - Eibar |
Eerste Divisie ( Netherlands ) | |||
---|---|---|---|
12:15 | FC Eindhoven - SC Telstar | ||
16:45 | NAC Breda - PSV Eindhoven |
Erste Liga ( Austria ) | |||
---|---|---|---|
10:30 | SKN St. Polten - Stripfing |
1st HNL ( Croatia ) | |||
---|---|---|---|
17:00 | HNK Gorica - NK Osijek | ||
19:30 | NK Lokomotiva Zagreb - HNK Rijeka |
Super League ( Greece ) | |||
---|---|---|---|
16:00 | Olympiakos Piraeus - Lamia | ||
18:30 | FC PAOK Thessaloniki - AEK Athens FC | ||
19:30 | Panathinaikos - Aris Thessaloniki |
Primeira Liga ( Portugal ) | |||
---|---|---|---|
16:30 | Portimonense SC - Moreirense FC | ||
19:00 | GD Estoril Praia - FC Famalicao | ||
21:30 | FC Porto - Sporting Lissabon |
Segunda Liga ( Portugal ) | |||
---|---|---|---|
12:00 | Uniao Torreense - Academico Viseu | ||
15:00 | CD Tondela - Benfica Lisbon B | ||
16:30 | FC Porto B - CD Santa Clara | ||
CF Belenenses Lisbon - CD Nacional |