Primera Division ( Spain ) | |||
---|---|---|---|
14:00 | Celta de Vigo - Las Palmas UD | ||
16:15 | Rayo Vallecano - Osasuna | ||
18:30 | Valencia - Real Betis | ||
21:00 | Girona FC - Cadiz CF |
EXQI League ( Belgium ) | |||
---|---|---|---|
15:00 | Anderlecht U23 - Club Brugge KV U23 |
Premier League ( England ) | |||
---|---|---|---|
16:00 | Luton Town - Brentford FC | ||
Sheffield United - Burnley | |||
20:30 | Wolverhampton - Arsenal |
Serie A ( Italy ) | |||
---|---|---|---|
18:00 | Empoli - Napoli | ||
20:45 | Verona - Udinese |
Ligue 1 ( France ) | |||
---|---|---|---|
17:00 | FC Nantes - FC Stade Rennes | ||
21:00 | RC Lens - Clermont Foot |
Bundesliga ( Germany ) | |||
---|---|---|---|
15:30 | Koln - SV Darmstadt 98 | ||
FC Heidenheim - RB Leipzig | |||
Hoffenheim - Monchengladbach | |||
Wolfsburg - Bochum | |||
18:30 | FC Union Berlin - Bayern Munich |
2nd Bundesliga ( Germany ) | |||
---|---|---|---|
13:00 | Fortuna Dusseldorf - Greuther Furth | ||
Kaiserslautern - SV Wehen Wiesbaden | |||
Osnabruck - Eintracht Braunschweig | |||
20:30 | Hamburger - Holstein Kiel |
Bundesliga ( Austria ) | |||
---|---|---|---|
17:00 | SCR Altach - FC Blau Weiss Linz | ||
Austria Wien - WSG Wattens | |||
Wolfsberger AC - Austria Lustenau |
Super Lig ( Turkey ) | |||
---|---|---|---|
12:30 | Istanbulspor AS - Fatih Karagumruk | ||
15:00 | Konyaspor - Alanyaspor | ||
18:00 | Kayserispor - Trabzonspor | ||
Samsunspor - Adana Demirspor |
Segunda Division ( Spain ) | |||
---|---|---|---|
14:00 | Amorebieta - Real Valladolid | ||
16:15 | Racing Santander - Levante | ||
Villarreal B - Racing de Ferrol | |||
18:30 | Elche CF - Sporting Gijon | ||
21:00 | SD Huesca - Real Zaragoza |
Eerste Divisie ( Netherlands ) | |||
---|---|---|---|
16:30 | ADO Den Haag - FC Eindhoven | ||
18:45 | MVV Maastricht - Willem II Tilburg | ||
21:00 | FC Groningen - Cambuur Leeuwarden |
Erste Liga ( Austria ) | |||
---|---|---|---|
14:30 | Stripfing - FC Dornbirn |
1st HNL ( Croatia ) | |||
---|---|---|---|
17:00 | NK Osijek - NK Istra 1961 | ||
19:10 | NK Slaven Belupo - HNK Hajduk Split |
1st Division ( Czech ) | |||
---|---|---|---|
15:00 | FK Baumit Jablonec - FC Tescoma Zlin | ||
MFK Karvina - Bohemians 1905 | |||
Sparta Prague - FC Banik Ostrava | |||
18:00 | FK Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice |
Super League ( Greece ) | |||
---|---|---|---|
17:30 | OFI Crete FC - Volos NFC | ||
18:30 | Asteras Tripolis - Panaitolikos Argos | ||
Atromitos Athinon - Kifisias |
Super League ( Switzerland ) | |||
---|---|---|---|
18:00 | Servette FC - Grasshoppers Zürich | ||
Yverdon - Stade Ls Ouchy | |||
20:30 | FC Lugano - FC Lausanne-Sports |
Challenge League ( Switzerland ) | |||
---|---|---|---|
18:00 | Vaduz - Wil |
Primeira Liga ( Portugal ) | |||
---|---|---|---|
16:30 | Moreirense FC - FC Gil Vicente | ||
19:00 | Boavista FC - CF Estrela da Amadora | ||
21:30 | Sporting Braga - FC Vizela |
Segunda Liga ( Portugal ) | |||
---|---|---|---|
12:00 | FC Penafiel - FC Pacos Ferreira | ||
15:00 | Uniao Torreense - Uniao Leiria | ||
16:30 | CD Santa Clara - CD Tondela |